Skip to content
Home » Klauzula Dotycząca Afiliacji

Klauzula Dotycząca Afiliacji

W roku 2015 FTC (amerykańska Federalna Komisja Handlu) wprowadziła nowe zasady dla właścicieli blogów i twórców internetowych, którzy korzystają z linków afiliacyjnych w publikowanych treściach. W Polsce taką instytucją jest UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów), który stworzył podobne regulacje. Celem tych działań jest poprawa transparentności oraz dostarczanie czytelnikom pełnej wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje blog, kto jest partnerem twórców bloga i z kim współpracują.

Większość naszych artykułów zawiera linki afiliacyjne, dzięki czemu my, jako twórcy contentu mamy szansę otrzymać prowizję od sprzedaży, co istotne – bez dodatkowego kosztu dla czytelnika, który decyduje się na zakup.

Na blogu Najlepsze Ranking z dumą publikujemy recenzje najlepszych produktów, które wychodzą naprzeciw potrzebom naszych czytelników, a treści godne zaufania, rzetelne i dobre jakościowo zawsze były i będą naszym najwyższym priorytetem.  Każdy z ocenianych produktów na naszej stronie, jak i pozostałe publikacje zostały starannie wybrane przez naszych redaktorów bądź testerów i researcherów produktów. Nie zarabiamy na opisywaniu wszystkich produktów.

Nie ulegamy naciskom z zewnątrz, a przedmiot naszych testów wybieramy niezależnie od czyichkolwiek poglądów. Natychmiast odrzucamy propozycje sponsorowanych publikacji, płatnych recenzji i darmowe prezenty za napisanie pochlebnej opinii. W żadnym wypadku nie działamy w taki sposób i nie tak zamierzamy prowadzić nasz biznes. Nie po to zaszliśmy tak daleko na uczciwych zasadach, by teraz to zmieniać i zaprzepaścić. Idziemy do przodu, pozostając wiernymi swoim wartościom.

A zatem, idąc dalej, jeśli zakupisz produkt poprzez link umieszczony na naszej stronie, my potencjalnie otrzymamy tzw. prowizję od sprzedaży. Taka praktyka staje się coraz bardziej popularna w świecie online i korzysta z niej wiele znanych miejsc w sieci, choćby Opineo, Lifewire, Consumergoods i Wirecutter.

Linki Afiliacyjne: Jak to działa?

Działa to w następujący sposób: jeśli zdecydujesz się kliknąć w link znajdujący się w jednym z naszych artykułów, zostaniesz przekierowany na stronę sprzedawcy, który otrzyma informację, że trafiłeś tam z witryny Najlepsze Ranking. Jeśli kupisz produkt, uzyskamy niewielką prowizję od sprzedaży, którą przeznaczymy na utrzymanie naszego bloga oraz tworzenie nowych treści w przyszłości. Nie ma to wpływu na cenę, którą płacisz Ty dokonując zakupu produktu – płacisz dokładnie tyle, ile wskazuje sklep, do którego zostałeś przekierowany, a my tylko podajemy Ci pomocną dłoń, przeprowadzamy Cię przez proces decyzyjny, by na końcu otrzymać skromne wynagrodzenie.

Współpracujemy wyłącznie z najbardziej zaufanymi firmami na świecie, stąd nasz udział w programach partnerskich Allegro czy Amazon.

Witryna Najlepszeranking.pl uczestniczy w programie partnerskim Amazon Services LLC Associates Program, zaprojektowanym z myślą o stronach internetowych, które mają zarabiać na reklamie i linkowaniu do witryn Amazona, łącznie (ale nie tylko) z amazon.com. Amazon oferuje niewielką prowizję od sprzedaży produktów, zakupionych za pośrednictwem linków afiliacyjnych. Każdy Twój zakup poprzez linki afiliacyjne do Amazona, znajdujące się w naszych artykułach, wspiera naszą działalność bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Nie ma powodu, celu ani systemu nagród, dla którego mielibyśmy ulegać wpływom i naciskom wywieranym na nas przez producentów, aby być stronniczym w wyborze produktów – dlatego też to nie ma prawa się wydarzyć. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny dokonasz zwrotu produktu i otrzymasz z powrotem pieniądze, my nie dostaniemy prowizji. Uważamy, że jest to sprawiedliwy system, dbający o interesy obu stron, stawiający Twoje doświadczenie zawsze na pierwszym miejscu.

Artykuły Sponsorowane: Czy to robicie?

Nie. Nigdy nie robiliśmy tego przedtem, ani nie zamierzamy tego robić w przyszłości. Nie umieszczamy na naszej stronie żadnych treści, video, banerów czy zdjęć, za których obecność mielibyśmy otrzymać wynagrodzenie ze źródła zewnętrznego. Cały content na stronie jest stworzony wyłącznie przez nasz własny zespół ekspertów Najlepsze Ranking. Tworzymy uczciwy blog, z którego jesteśmy dumni, a czytelnik zawsze pozostaje w jego centrum.

Artykuły Gościnne: Czy to robicie?

Nie. Nigdy nie pozwalamy gościom/osobom z zewnątrz publikować treści na naszej stronie. Nie dlatego, że uważamy je za niewystarczająco dobre. Chodzi raczej o uszanowanie naszego zespołu i wartości, którymi się kierujemy. Ufamy, że nasi eksperci są w stanie dostarczyć najlepszy content, w oparciu o dokładne testy i pozbawione uprzedzeń opinie. Nie możemy mieć pewności, że treści pochodzące z zewnętrznych źródeł nie są w jakiś sposób powiązane z korzyściami finansowymi, stąd też nigdy w to nie wchodzimy.

Dlaczego witryna Najlepsze Ranking nie zawiera reklam i banerów?

Podjęliśmy decyzję, że nasza strona będzie wolna od jakichkolwiek reklam i banerów. Chcemy Ci po prostu tego oszczędzić. To jeden ze sposobów, w jaki chcielibyśmy Cię zapewnić, że tworzymy ją przede wszystkim dla naszych czytelników, a nie dla zysku, rezygnując z części korzyści, na rzecz poprawy doświadczenia odbiorców naszych treści. Naszym zdaniem, reklamy często zakłócają proces czytania i odpychają odwiedzających bloga, a to ostatnia rzecz, jakiej byśmy chcieli.

Czy przyjmujecie darmowe produkty od firm w zamian za napisanie recenzji?

Nie. Nigdy tego nie robiliśmy i zawsze odrzucamy maile i wiadomości z takimi propozycjami. Nasze zestawienia produktów nigdy nie są stronnicze i zamierzamy to utrzymać. Nie będziemy poświęcać dobrego artykułu, którego pisanie zajmuje tygodnie, po to, by dostać darmowy produkt wart 350 złotych. To, bez względu na cenę, zachowanie niemoralne, z którym nam zupełnie nie po drodze.

Podsumowanie

Nasze dobre imię w oczach naszych czytelników jest sprawą pierwszorzędną. Dążymy to całkowitej transparentności we wszystkim, co robimy i chcemy zapewnić odwiedzającym naszą witrynę najlepsze z możliwych doświadczeń.  Będziemy dalej starannie testować produkty oraz oceniać je uczciwie z zachowaniem zasad moralnych. Wszystko to po to, aby pomóc Tobie znaleźć najlepsze rozwiązanie z dostępnych na rynku.

W razie pytań, skontaktuj się z nami tutaj.