Skip to content
Strona Najlepsze Ranking funkcjonuje w oparciu o działania czytelników. Jeśli kupisz produkt za pośrednictwem linka umieszczonego na naszej stronie, może to oznaczać otrzymanie przez nas prowizji. Dowiedz się więcej.
Home » Ranking 10 Najlepsze Słuchawki Redukcja Szumów 2022 (ANC)

Ranking 10 Najlepsze Słuchawki Redukcja Szumów 2022 (ANC)

  Najlepsze słuchawki z funkcją tłumienia hałasu to idealny sprzęt do słuchania muzyki, radia czy podcastów bez zakłóceń. Technologia aktywnego tłumienia hałasu (ANC) wykorzystuje mikrofony umieszczone w słuchawkach nausznych lub dousznych, które identyfikują i wyciszają szumy pochodzące z otoczenia. Niektóre dźwięki mogą być wygłuszone całkowicie, co sprawia, że w słuchawkach z ANC możesz w spokoju oddać się słuchaniu, pracy i odpoczynkowi.

  Modele wyciszające ANC stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród słuchawek wokółusznych, jak i najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych: przydatną technologię tłumienia hałasu znajdziemy teraz w modelach i droższych, i tych stosunkowo tanich. Regularnie poddajemy testom nowo pojawiający się sprzęt, a na naszej liście uwzględniliśmy starsze i nowsze modele, które spełniają kryteria najlepszych słuchawek z funkcją tłumienia hałasu.

   

  Ranking 10 najlepsze słuchawki ANC (noise-cancelling) dostępne na rynku

  1. Sony WH-1000XM4

  Sony WH-1000XM4

  Sprawdź Ceny

  Najlepsze słuchawki z funkcją tłumienia hałasu

  Rozmiar i waga: 25,4 x 7,6 x 18,5 cm, 255 g | Czas pracy baterii: 30 godzin (z włączonym ANC), 38 godzin (z wyłączonym ANC) | Zasięg Bluetooth: 12 metrów

  Cechy szczególne: Aktywne tłumienie hałasu, konfigurowalny EQ, technologia Multipoint

  Funkcja ANC w słuchawkach Bose 700 może jest i lepsza, ale to model Sony WH-1000XM4 wypada korzystniej pod względem ogólnej funkcjonalności i stosunku jakości do ceny. To, co czyni słuchawki WH-1000XM3 szczególnymi, to między innymi niesamowita funkcja dźwięku przestrzennego Soundstage oraz sterowanie dotykowe, pozwalające na łatwe odtwarzanie i zarządzanie połączeniami telefonicznymi.

  Dzięki opcji personalizowania audio za pomocą świetnej aplikacji Sony Headphones Connect, możesz tworzyć własne profile dźwiękowe oraz wybrać spośród wielu dopracowanych predefiniowanych ustawień, odpowiadających niemal każdemu gatunkowi muzycznemu. Otrzymując tu również najwyższej jakości technologię ANC, z którą konkurencja nie ma szans, możesz się oddać przyjemności dłuższego słuchania, czego nie zapewniał do tej pory żaden z modeli Bose z funkcją ANC.

  Niestety, jakość połączeń nie jest najlepsza, co w słuchawkach marki Sony okazuje się być powracającym problemem. Na pocieszenie możemy powiedzieć, że to jedyny poważny zarzut pod adresem flagowego modelu słuchawek Sony WH-1000XM4, i poza nim nie ma się do czego przyczepić.

  • Jakość dźwięku nie do pobicia
  • Doskonałe tłumienie hałasu
  • Szereg opcji konfiguracyjnych za pośrednictwem apki Sony Connect Headphones
  • Różne tryby łączności (Bluetooth, NFC, technologia Multipoint)
  • Jakość połączeń telefonicznych wymaga poprawy

   

  2. Bose 700

  Bose 700

  Sprawdź Ceny

  Najlepsze słuchawki wyciszające pod względem skuteczności ANC

  Rozmiar i waga: 20,3 x 16,5 x 5 cm, 255 g | Czas pracy baterii: 20 godzin (z włączonym ANC) | Zasięg Bluetooth: 9 metrów

  Cechy szczególne: Regulowana funkcja aktywnego tłumienia hałasu, konfigurowalny EQ, etui z funkcją powerbanku (w opcji)

  Słuchawki Bose 700 możemy śmiało uznać za najlepsze słuchawki wyciszające i na potwierdzenie tego mamy twarde argumenty. Bez cienia wątpliwości firma Bose posiada najlepszą, najbardziej skuteczną technologię aktywnego tłumienia hałasu na rynku. Kropka.

  Model Bose 700 wyposażony jest w 10 poziomów ANC, które mogą być regulowane przy pomocy aplikacji Bose Connect, tym samym doskonale wycisza prawie wszystkie hałasy z zewnątrz. Co najważniejsze, 700 osiąga to bez szkody dla jakości dźwięku, dostarczając słuchaczom czystą, dobrze zbalansowaną reprodukcję dźwięku. Aplikacja Bose umożliwia również regulację ustawień dźwięku za pomocą EQ dla uzyskania spersonalizowanego audio.

  No i ten ultranowoczesny design słuchawek – nie da się go nie pokochać? Smukły, piękny design modelu 700 to taki sam wyczyn inżynieryjny producenta, jak skuteczność ANC, a dość wysoka cena tylko to potwierdza. Musimy jednak wspomnieć o znanym tu problemie, czyli wytrzymałości baterii – w tej kwestii wiele innych modeli wyprzedza Bose 700.

  • Regulowane aktywne tłumienie hałasu
  • Elegancki, atrakcyjny design
  • Precyzyjne, zbalansowane audio
  • Znakomita redukcja hałasu w trakcie połączeń
  • Drogie

   

  3. Apple AirPods Max

  Apple AirPods Max

  Sprawdź Ceny

  Najlepsze słuchawki z funkcją tłumienia hałasu dla iOS

  Rozmiar i waga: 18,8 x 16,7 x 8,4 cm, 385 g | Czas pracy baterii: 20 godzin (z włączonym ANC) | Zasięg Bluetooth: 10 metrów

  Cechy szczególne: ANC, audio przestrzenne, udostępnianie audio, Siri

  Chociaż w modelu premium AirPods Max występuje tylko jeden poziom aktywnego tłumienia hałasu, działa on bardzo dobrze. Słuchawki świetnie radzą sobie z blokowaniem szumów z otoczenia, szczególnie tych o niskich częstotliwościach. Funkcja ANC w AirPods Max dorównuje tej w modelach Bose, co należy pochwalić, zwłaszcza, że dotyczy pierwszej pary słuchawek wokółusznych od Apple.

  Dodatkowo, dźwięk w słuchawkach AirPods Max brzmi doskonale, w szczególności z włączoną opcją przestrzennego audio, a standard wykończenia oraz jakość konstrukcji są tak wysokie, że łatwiej jest zaakceptować cenę tego modelu (ok. 2000 złotych). To znacznie więcej, niż kosztują słuchawki Sony czy Bose znajdujące się również wysoko na naszej liście, jest to więc produkt luksusowy, ale naprawdę wart swej ceny.

  • Luksusowy design
  • Doskonałe tłumienie hałasu
  • Dźwięki odtwarzane w trybie przestrzennym brzmią wspaniale
  • Drogie
  • Brak złącza jack

   

  4. Bowers & Wilkins PX7 Carbon Edition

  Bowers & Wilkins PX7 Carbon Edition

  Sprawdź Ceny

  Komfortowe słuchawki ANC z nieskazitelnym audio

  Rozmiar i waga: 7,8 x 17,5 x 22 cm, 309 g | Czas pracy baterii: 30 godzin (z włączonym ANC), 33 godziny (z wyłączonym ANC) | Zasięg Bluetooth: 10 metrów

  Cechy szczególne: ANC, tryb Ambient, profile Soundscapes

  Kolejna opcja premium z ANC to model Bowers & Wilkins PX7 Carbon Edition. Kunszt, z jakim wykonane są te wokółuszne słuchawki stawia je niemalże na równi z AirPods Max, a do tego brzmią one pierwszorzędnie. Tryb Soundstage dodaje prawdziwy dźwięk przestrzenny, dzięki czemu odtwarzana muzyka brzmi w Twoich uszach po prostu genialnie. Z drugiej strony dobrze się również słucha utworów w bardziej subtelnym brzmieniu.

  Co prawda, nie ma tu konfigurowalnego EQ, jednak specjalnie nam go nie brakuje. Funkcja ANC natomiast jest niezwykle skuteczna. W modelu znajdziemy również fajną opcję o nazwie Soundscapes, która wzbogaca Twoje doświadczenie słuchania o rozmaite dźwięki natury, wprowadzając Cię w relaksujący nastrój, kiedy potrzebujesz się na chwilę wyciszyć.

  • Szeroki i dynamiczny dźwięk przestrzenny
  • Aplikacja towarzysząca z użytecznymi funkcjami
  • Wydłużony czas pracy baterii
  • Nieporęczna łączność
  • Konstrukcja z włókna węglowego nie jest dla każdego

   

  5. Bose QuietComfort Earbuds

  Bose QuietComfort Earbuds

  Sprawdź Ceny

  Najlepsze słuchawki douszne z funkcją tłumienia hałasu

  Rozmiar i waga: 3,8 x 2,5 x 2,8 cm, 8,5 g (każda ze słuchawek) | Czas pracy baterii: 6 godzin, 18 godzin (z etui ładującym) | Zasięg Bluetooth: 10 metrów

  Cechy szczególne: Regulowane ANC, Bluetooth 5,1, tryb Self Voice dla poprawy jakości połączenia

  AirPods Pro mogą być w sumie uznane za ogólnie lepszy model w zestawieniu z Bose QuietComfort Earbuds, ale gdy weźmiemy pod uwagę tłumienie hałasu, w tej technologii zdecydowanie przoduje firma Bose. Potraktuj te słuchawki jako bezprzewodowy wariant douszny modelu Bose 700, oferujący podobny zakres funkcjonalności wraz z bezkonkurencyjną funkcją ANC.

  Zestaw ten jest wyposażony w 10 poziomów ANC, które mogą być regulowane za pośrednictwem aplikacji Bose Connect, a także w tryb słuchania Ambient pozwalający zachować pełną uważność tego, co dzieje się dookoła Ciebie. Dźwięk jest ciepły i czysty, a jakość połączeń – swoją drogą najmniej znana cecha tego urządzenia – jest naprawdę świetna po obu stronach.

  Oprócz masywnej konstrukcji (zarówno samych słuchawek, jak i etui), jedyną rzeczą, która kładzie się cieniem na tych słuchawkach jest przeciętna wytrzymałość ich baterii. Szacuje się, że bateria działa do 6 godzin na jednym ładowaniu, jednak wartość ta spada do 5 godzin, gdy korzysta się z trybów słuchania i intensywnego streamingu. Etui ładujące dodaje zaledwie 18 godzin, co jest raczej rozczarowujące, biorąc pod uwagę jego wielkość.

  • Najlepsze Bezprzewodowe Słuchawki Douszne z ANC
  • Dynamiczne brzmienie
  • Doskonała jakość połączeń
  • Bluetooth 5,1
  • Słaba bateria

   

  6. Apple AirPods Pro

  Apple AirPods Pro

  Sprawdź Ceny

  Najlepsze douszne AirPody z noise cancelling

  Rozmiar i waga: 6 x 4,3 x 2,3 cm, 250 g | Czas pracy baterii: 4,5 godziny, 18 godzin (z włączonym ANC), 24 godziny (z ładującym etui) | Zasięg Bluetooth: 10 metrów

  Cechy szczególne: Aktywne tłumienie hałasu, wsparcie Siri, przestrzenne audio

  AirPods Pro znalazły się na naszej liście najlepszych słuchawek z funkcją tłumienia hałasu, gdyż w trakcie naszych testów te bezprzewodowe słuchawki douszne bardzo skutecznie blokowały szumy, nawet gdy byliśmy w podróży lub na spacerze. Funkcję ANC aktywuje się w prosty sposób, dociskając przez dłuższą chwilę trzonek słuchawki.

  W czasie, gdy potrzebujesz być uważnym swego otoczenia, możesz skorzystać z trybu Transparency, który wpuszcza odgłosy z zewnątrz, dzięki czemu słuchasz muzyki i jednocześnie słyszysz gwar otaczającego Cię świata. Najnowsza aktualizacja systemu iOS 14 wprowadziła nowe opcje, takie jak automatyczne włączanie oraz audio przestrzenne, które serwuje słuchaczom doświadczenie brzmienia 3D.

  AirPods Pro oferują komfortowe i bezpieczne dopasowanie, które możesz sobie zapewnić dobierając odpowiednie końcówki silikonowe (3 pary w zestawie), a nawet przeprowadzając test za pomocą swojego iPhone’a. Te słuchawki douszne są odporne na pot i wodę, a zatem idealnie nadają się do treningów. Bateria wytrzymuje zaledwie 4,5 godziny z włączonym tłumieniem hałasu, ale masz w zanadrzu dodatkowe 24 godziny za sprawą bezprzewodowego ładującego etui.

  • Aktywne tłumienie hałasu
  • Odporne na wodę i pot
  • Znakomita jakość połączeń
  • Dostępne wymienne końcówki wraz z testem na dopasowanie
  • Bateria mogłaby być bardziej wytrzymała

   

  7. Samsung Galaxy Buds Pro

  Samsung Galaxy Buds Pro

  Sprawdź Ceny

  Najlepsze słuchawki douszne z ANC dla telefonów Galaxy

  Rozmiar i waga: 2 x 1,8 x 2 cm, 5,7 g (każda ze słuchawek) | Czas pracy baterii: 5 godzin (z włączonym ANC), 18 godzin (z ładującym etui i włączonym ANC), 28 godzin (z ładującym etui i wyłączonym ANC) | Zasięg Bluetooth: 9 metrów

  Cechy szczególne: Regulowane ANC, tryb Ambient, funkcja rozpoznawania głosu Voice Detect, 360 Audio, szybkie przełączanie między źródłami, wodoodporność IPX7

  Jeśli mamy być szczerzy, aktywne tłumienie hałasu w słuchawkach dousznych Samsung Galaxy Buds nie jest tak skuteczne, jak ANC w AirPods Pro czy Bose QuietComfort Earbuds. Jednak jest to nadal znaczące ulepszenie w Galaxy Buds Live. Ponadto słuchawki dobrze grają w trybie Ambient, który włącza się automatycznie, kiedy zaczynasz mówić.

  Dzięki takiej kombinacji wysokiej jakości i sprytnej funkcjonalności, zestaw Galaxy Buds Pro wyróżnia się na tle innych, a do tego wygląda bardzo elegancko. Słuchawki te najlepiej działają sparowane z najnowszym modelem smartfona Samsung Galaxy, gdyż zwiększa to ich możliwości poprzez dodatkowe funkcje, takie jak np. 360 Audio (tu potrzebujesz zestawu ręcznego z oprogramowaniem Samsung’s OneUI 3.1).

  • Udoskonalony design
  • Całkowita wodoodporność
  • Wysoka jakość połączeń
  • Duży zakres funkcjonalności
  • Niektóre funkcje działają wyłącznie ze smartfonami Samsung Galaxy
  • Udoskonalone ANC, lecz nadal nie najlepsze

   

  8. Sennheiser Momentum True Wireless 2

  Sennheiser Momentum True Wireless 2

  Sprawdź Ceny

  Drogie, ale świetnie brzmiące słuchawki douszne z ANC

  Rozmiar i waga: 2,8 x 1,5 x 2,3 cm, 5,7 g (każda ze słuchawek) | Czas pracy baterii: 7 godzin bez ANC (28 godzin z ładującym etui), z włączonym ANC – nie oszacowano | Zasięg Bluetooth: 10 metrów

  Cechy szczególne: ANC, tryb Transparency, wodoodporność IPX4, konfigurowalny EQ

  Najlepsze słuchawki douszne typu True Wireless firmy Sennheiser jakość brzmienia stawiają ponad wszystko. Skuteczność ANC jest przyzwoita, ale nie na poziomie Bose, z kolei bateria nie zachwyca. Jednak, kiedy usłyszysz, jak te maleńkie słuchawki wydobywają z siebie bogaty i nieskazitelnie zbalansowany dźwięk, zrozumiesz, dlaczego Sennheiser wycenił je tak drogo.

  Słuchawki są dobrze dopasowane, cechuje je komfort noszenia i stabilność. EQ jest w pełni konfigurowalny za pośrednictwem łatwej w obsłudze aplikacji. Podsumowując, jest to na pewno droga opcja, ale to, co za tę cenę otrzymujemy (czystość, głębia oraz przestrzenność dźwięku) jest imponujące.

  • Zbalansowane, głębokie brzmienie
  • Wygodne dopasowanie
  • W pełni konfigurowalny EQ
  • Krótki czas działania baterii
  • Słaba jakość połączeń

   

  9. Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro

  Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro

  Sprawdź Ceny

  Najlepsze słuchawki douszne tłumiące hałas poniżej 570 złotych

  Rozmiar i waga: 3,8 x 2,3 x 2,3 cm, 11,3 g (każda ze słuchawek) | Czas pracy baterii: 5 godzin (z włączonym ANC), 7 godzin (bez ANC), 18 godzin (z ładującym etui i włączonym ANC), 26 godzin (z ładującym etui i wyłączonym ANC) | Zasięg Bluetooth: 9 metrów

  Cechy szczególne: Regulowane ANC, tryb Transparency, wodoodporność IPX4, konfigurowalny EQ

  Za około 500 złotych słuchawki Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro to idealna opcja dla tych, którym zależy na dobrej jakości ANC w słuchawkach dousznych typu True Wireless, ale nie chcą zapłacić ceny widniejącej na metce AirPods Pro.

  Zestaw Soundcore Liberty Air 2 Pro jest wyposażony w kilka trybów ANC i Transparency, z którymi można poeksperymentować, i podczas gdy jedne są bardziej skuteczne niż inne, to ogólnie jest to para słuchawek zdolna wyciszyć najbardziej niechciane hałasy. Dzięki konfigurowalnemu EQ oraz narzędziu, które umożliwia dostosowanie brzmienia audio do Twoich uszu, słuchawki te są bardzo kuszącą opcją, a do tego w przystępnej cenie.

  • Skuteczne ANC
  • Dobra cena
  • Spersonalizowane brzmienie
  • Dobra wytrzymałość baterii
  • Mało atrakcyjny design
  • Mogą stwarzać dyskomfort w trakcie noszenia przez dłuższy czas

   

  10. Urbanista Miami

  Urbanista Miami

  Sprawdź Ceny

  Niedrogie słuchawki wokółuszne z ANC z bardzo wytrzymałą baterią

  Rozmiar i waga: 20,5 x 16,7 x 8,9 cm, 309 g | Czas pracy baterii: 40 godzin (z włączonym ANC), 50 godzin (bez ANC) | Zasięg Bluetooth: 10 metrów

  Cechy szczególne: Wsparcie cyfrowego asystenta

  Niewiele słuchawek z funkcją tłumienia hałasu oferuje tyle, co model Urbanista Miami, za tak niską cenę. Słuchawki Urbanista Miami świetnie brzmią, są stylowe, działają z Siri i Google Assistant oraz mają wytrzymałą baterię. Producent deklaruje 40 godzin grania z włączonym ANC, co z nawiązką potwierdziły nasze testy.

  Sama funkcja tłumienia hałasu jest daleka od najlepszych, ale można się tego spodziewać i jest to wybaczalne, biorąc pod uwagę fakt, iż słuchawki te kosztują połowę mniej niż na przykład Bose 700.  Nie jest też tak, że ANC jest tu tragiczne – tryb ten nadal jest w stanie wyciszyć większość pomruków i szumów. Mamy tu również tryb Transparency, którego brakuje w wielu innych tanich słuchawkach ANC.

  • Znakomita wytrzymałość baterii
  • Tryby ANC i Transparency
  • Wysoka jakość audio
  • Ciasne dopasowanie
  • Słaba odporność na wiatr

   

  Jak wybrać dla siebie najlepsze słuchawki z funkcją tłumienia hałasu

  Aktywne a pasywne tłumienie hałasu

  Kiedy planujesz kupno najlepszych słuchawek z funkcją tłumienia hałasu, zwróć uwagę na to, by nie mylić aktywnego tłumienia hałasu (ANC) z pasywnym (PNC).

  Jaka jest różnica między ANC a PNC?

  ANC wykorzystuje zaawansowane obwody elektryczne i mikrofony do zbierania sygnałów hałasu, po to, by wytworzyć przeciwfalę, która zniweluje te zakłócenia. PNC natomiast fizycznie izoluje wysokie dźwięki poprzez specjalną konstrukcję słuchawek i materiał, z jakiego wykonane są muszle. Większość słuchawek reklamowanych jako wyciszające szumy jest skategoryzowana jako sprzęt ANC.

  Czas pracy baterii

  Słuchawki z funkcją noise cancelling znane są z tego, że zużywają bardzo dużo energii, a więc dobrze zaopatrzyć się w taką parę słuchawek, która będzie działać na tyle długo, byś przetrwał długi lot czy tygodniowe podróże do/z pracy. Bezprzewodowe słuchawki ANC działają zwykle od 15 do 40 godzin, podczas gdy bezprzewodowe słuchawki douszne z funkcją redukcji szumów deklarują działanie przez 4,5 do 8 godzin.

  Jakość dźwięku

  Technologia ANC może kompresować dźwięk i redukować dynamikę, co z kolei wpływa na jakość odtwarzanego audio przy włączonym ANC. W niektórych przypadkach da się nawet słyszeć delikatne syczenie w tle, podczas słuchania muzyki. Na rynku są jednak dostępne słuchawki z noise cancelling, które potrafią ograniczyć te zakłócenia, aby zapewnić pełne, czyste brzmienie.

  Design

  Wzornictwo jest nie bez znaczenia, gdy wybieramy najlepsze słuchawki z funkcją tłumienia hałasu. Słuchawki wokółuszne zapewniają zwykle najlepsze wyciszenie, ale niektóre z najnowszych słuchawek nausznych i dousznych, działających w oparciu o Bluetooth, wydają się być równie skuteczne w tłumieniu hałasu z otoczenia.

   

  Jak testujemy słuchawki z funkcją tłumienia hałasu

  Oceniając najlepsze słuchawki z funkcją tłumienia hałasu, bierzemy pod uwagę następujące kryteria: parametry dźwięku, żywotność baterii, zasięg Bluetooth, jakość połączeń, komfort i dopasowanie, i wreszcie skuteczność tłumienia hałasu. Testujemy również funkcje specjalne, takie jak załączone aplikacje oraz łatwość ich obsługi.

  W czasie fazy testowania, nasi recenzenci noszą każdą parę słuchawek przez 2 godziny w przeciągu tygodnia i sprawdzają komfort noszenia przez dłuższy czas.

  Funkcja ANC jest z kolei poddawana testom zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, gdzie generowanych jest wiele hałasów z otoczenia. Mowa tu między innymi o samolotach, parkach miejskich, sklepach spożywczych, biurach i transporcie publicznym. Słuchawki ANC wyposażone w tryby Transparency również są dokładnie testowane, aby określić, jak dobrze użytkownik słyszy swoje otoczenie.

  Jeśli chodzi o jakość dźwięku, odsłuchujemy wiele ścieżek dźwiękowych, z różnych gatunków muzyki, włączając hip-hop, rock, jazz, muzykę klasyczną i R&B i oceniamy głośność, czystość i pełnię brzmienia.

  Anna Wosik

  Anna Wosik

  Anna jest naszą redaktor naczelną i testerką produktów. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i bloguje już od ponad 5 lat. Anna recenzuje i testuje produkty od około 3 lat, specjalizując się w tematyce zdrowia, technologii i sprzętu gospodarstwa domowego. Dzięki swojej pasji do gadżetów i wszystkiego, co nowoczesne, Anna z łatwością znajdzie dla Ciebie najlepsze opcje.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  by